Oleme avatud E-R 10-18 L,P suletud

Soojuskiirguritest

Weltem ja Hipers on parimad kütusepõletiga infrapuna soojuskiirgur ahjud turul.

Pole mingit vajadust eraldi suitsutoru või ventilatsioonitrassi järgi, kui kasutate seda uudset ahju siseruumides nagu saal, garaaź, maakodu, PVC telk, rasketehnika hoiustamishallid, ladudes, tööstuses või isegi kirikutesse. Ahi ei erita lõhna ega suitsu.

Kütuseks võib kasutada tavalist diislit või biodiislit.

Vaata tooteid

Diislitoitel soojuskiirgurid on ääretult madalate ülalpidamiskuludega. Täisvõimsusel kasutab ahi ainult veidi üle liitri kütust tunnis. Väiksemad ahjud vaid 0,72 liitrit tunnis. Kui köetavaks pinnaks on näiteks normaalselt soojustatud 350 m2 ruum, välistemperatuur on +0 °C ja soovitud sisetemperatuur on +15 °C ja me kasutame kütmiseks Weltemi kõige võimsamat soojuskiirgur ahju, tarbib ahi kõigest 4-5 liitrit kütust päevas. Peame siinkohal silmas tavapärast tööpäeva pikkust. Täpne kütusekulu sõltub mitmest tegurist. Ruumide soojapidavusest, samuti kas ahi töötab non-stopp režiimis ehk etteantud temepratuur on näiteks +40 °C või kui ahi on soovitud etteantud temperatuuri +15 °C saavutanud ning seetõttu kütmine peatunud. Temperatuuri langedes taas-käivitub ahi iseseisvalt. 

Infrapuna soojuskiirgur ahjul ei ole soojapuhuri tüüpi ventilaatorit. Soojus kandub ruumi ahju küttekoldest soojuse kiirgumisel / õhkumisel, mis kandub materjalidele ja materjalid  või esemed ruumis soojenevad ning annavad soojusenergiat tagasi ruumi. Infrapunasoojus kandub ühtlaselt kõikidesse suundadesse ja tundub meeldiv ka ahju kõrval seistes. Samas kandub soojus ka suurtes ruumides laiali palju ühtlasemalt, kui ventilaatorpuhuritega.

Weltem ahjudel on 12 erinevat ohutussüsteemi, mis muudavad seadme eriti turvaliseks. Kuumus, mis õhkub küttekehalt pole tulikuum ja ta välispinnad pole kõrvetavad.

Soojuskiirgurit on väga kerge kasutusse võtta, sest ei vaja püsivat paigaldust. All on vastupidavad rattad, mis teevad ahju liigutamise väga lihtsaks. Tööreźiim on eriti vaikne, kõigest 32 dB.

Populaarsemal mudelil, Hipers DHOE-250 diiselkiirguril on mitmeid eeliseid võrreldes näiteks Airrex AH-800. Tehniliselt on seadmed identsed, kuid Hipers DHOE-250 on kütusepaagi maht 15 liitirit suurem, kokku 85 liitirit. DHOE-250 mudelil on suuremad rattad, kui konkureerival tootel. Rataste suurus on tähtis, sest täistangitud ahju on palju kergem veertada ühest kohast teise, samuti on hea veeretada ebatasasemal pinnal.  Kõige tähtsam erinevus: Airrex AH-800 küttekeha ehk torustik on siledapinnaline, kuid DHOE-250 on küttetorustiku pind voldiline, ehk soojust eraldavat metallpinda on seeläbi oluliselt rohkem, mis on sellise kütteseadme puhul juba väga oluline erinevus Hipers ahju kasuks, kusjuures kütusekulu seetõttu ei suurene. Hipers DHOE-250 tööprotsess on mõnevõrra vaiksem. Hipers DHOE-250 mudelit pakume ka puhuriga, mis levitab kütteallikast eralduvat soojust kaugemale. Selle mudeli nimetus on DHOE-250F. Hipers soosjukiirgur ahjud on toodetud spetsiaalselt põhjamaade kliimasse arvestades heitlike ilmastiku olusid ja väga külma kliimat. 

Soosjuskiirgur ahi efektiivseim ja meeldivaim küttelahendus paljudesse ruumidesse. Soojuskiirgurid on ideaalsed kasutamiseks tööstushoonetesse, garaaźidesse, töökodadesse, katusealustesse, tallidesse, telkidesse, terrassidele, avalikele üritustele ja ehitusobjektidele.

Soojuskiirguritel on 3-aastane tehasegarantii. Hooldekuluks on soovituslikult vaid aastas korra kütusefiltri vahetus. Soojuskiirgur ahjude hoolduse kohta saate rohkem infot siit.

Pildid / - - heating

Weltem  ja Hipers diisel kütuse põletiga infrapunaahjude kasutegur on ligi 97%

Tänapäevane tehniline lahendus

Seadmel on pumbaga kütusepõleti, mis paneb kuuma gaasi ringlema keraamilise kattega torudes, andes välja infrapunasoojuse. Kolmekordne põletusprotsess tagab täielikult puhtad jääkgaasid, ahi ei vaja suitsutoru, seega kasutatakse kogu põlemistulemus soojendamiseks. Kuigi vajadus selleks puudub, saab soovi korral ka suitsutoru paigaldada ning selleks on kasutusjuhendis tuleohutuse nõuete täitmiseks paigaldusjoonis. Kui diiselkütus on põletatud peaaegu lõpuni, ei jäta ta lõhna või kahjulikke jääkaineid. Süsinik-monoksiid moodustub vaid mittetäieliku põlemise tulemusena. Ahi vajab puhtaks põlemisprotsessiks värsket õhku, mida saab ruumide tuulutamisega või ventilatsioonisüsteemist saadava värske õhuga tagada.

Lõhnatu põlemisjääk

Tavaliselt eritab kütus põlemise tulemusena tahma ja ebameeldivat lõhna. Weltemi või Hipers põlemiskambrisse pihustatud kütus põleb aga väga kiirest ning järelpõlemine kestab veel torustikus, mistõttu on tahma ja lõhna tekkimine olematu.

Väga efektiivne müravaigistus

Summutisüsteem väljalasketorustikus teeb soojuskiirgurahju väga vaikseks (ainult kuni 32dB).

Väljalaskesüsteem, mis säästab energiat ja kõrvaldab lõhnad.

Põlemiskambri väärismetallist katalüsaatori kärgsüsteem põletab ka jääkgaasid ja tagab efektiivse ning ühtlase põlemise.

Üldtehniline spetsifikatsioon

 • Täiustatud puutetundlik lüliti 
 • Automaatne termostaadi kontroll
 • Taimer 0-24 h
 • Intervalli taimer
 • Kütusetaseme, kaldenurga, ülekuumenemise ja põlemisprotsessi kontrollandurid ja alarm
 • Easy-to-use puutetundlik lülitite paneel, LED näidikutepaneeli ja puldiga

Soojuskiirgurahjul on 12 ohutussüstemi:

 • Süütamise ohutuskaitse
 • Leegikaitse
 • Ümbermineku andur, mis lülitab küttekeha välja
 • Ülekuumenemiskaitse
 • Ohutussüsteem, mis reageerib voolukatkestusele
 • Toitekaitse
 • Põletikaitse
 • Kütusetaseme kontrollandur
 • Temperatuuriandur
 • Mootori käivitusabi
 • Lastelukk
 • Programmeeritav väljalülitusaeg

Infrapuna soojuskiirgurite küsimused ja vastused

 

Kas kuumus levib ka suurtes ruumides?

Jah, levib. Infrapunasoojus levib ka väga pikkades vahemaades. Selle levikuks pole vaja eraldi ventilaatorit – infrapunasoojus soojendab materjale st. seinu, põrandaid ja esemeid ruumis. Soojust õhkub ruumi väga kiiresti. 

Miks on infrapunasoojus efektiivsem, kui ventilaatori oma?

Infrapunakiirgus soojendab materjali. Ventilaatorpuhur soojendab õhku. Kui avada näiteks ruumi aken, väljub sealtkaudu soojendatud õhk ning asendub külma õhuga. Infrapuna kiirgusega soojendatud materjalid aga salvestavad soojust ning jätkavad ruumi soojendamist ka pärast seda, kui ruumis on õhk vahetunud. Ventilaatorküte peab aga otsast alustama, ning tarbib seetõttu palju rohkem energiat. Seetõttu peetaksegi meie pakutavaid soojuskiirgur ahjusid üliefektiivseks ja sääslikuks kütteallikaks ajutistel pindadel.

Kuidas on võimalik, et põletatud diiselkütus ei jäta lõhna?

Kui kütus on põletatud peaaegu lõpuni, ei jäta ta lõhna või kahjulikke jääkaineid. Süsinik-monoksiid moodustub mittetäieliku põlemise tulemusena. Rohkem kui 20 aastase arenduse tulemusena on tööprotsess lihvitud täiuslikuni.

Miks ma tunnen veidi mingit lõhna, kui masin alustab või lõpetab töötamist?

Kui ahi alustab / lõpetab võib väljalaske torust eralduda veidi kütuselõhna, sest põleti ei suuda protsessi alguses või lõpus kütust täielikult ära põletada. Tekkinud lõhnad ei ole ohtlikud, neid saab vähendada, kasutades biokütust.

Kuidas ma saan olla kindel, et mürgised heitgaasid ei eritu ahjust?

Heitgaaside emissiooni Hipers ja Weltem ahjudel on uuritud ning mõõdetud Soomes, Kymenlaakso Rakendusteaduse Ülikooli (KYAMK) energia-tehnoloogia laboris.

Miks mu ahi kulutab kütust rohkem, kui tootja poolt lubatud?

Weltem WHO-095, WHO-135 ja Hipers DSO-120 kulutab tööreźiimis 0,9-1,24 liitrit tunnis. Kütusekulu sõltub soovitavast temperatuuritasemest, ruumi katuse-ja seinaisolatsioonist, akende ja uste arvust ja nende avamise / sulgemise rohkusest, või kas külmi esemeid on toodud ruumi jms. Tööprotsessi alustades tarbib ahi kütust veidi rohkem, sest materjalid ruumis on külmad. Kui need on soojenenud, väheneb kütusekulu oluliselt.

Kas soojuskiirgurahjusid saab käivitada ka sõiduki sigaretisüütajast?

Saab. Vajalik on vähemalt 150W inverteri olemasolu. Seega saate kasutada ahju ka haagistes või haagissuvilates.

Ma olen kasutanud ahju nüüd mõned päevad. Aknaklaasidele on tekkinud veepiisad, kas tõesti tekitab ahi nii palju õhuniiskust?

Infrapunaahi ei erita piisavalt niiskust, et see saaks kondenseeruda aknal. Kui infrapunaahi on kasutusel esimest korda ja enne seda on kasutatud ventilaatorsoojendust, võib tekkida kondents akendele. Sest infrapuna kiirgus hakkab soojendama materjale ruumis, ühtlasi väljutades nendes olevat niiskust, mis võib kondenseeruda aknaklaasidel. Kui kondents on tekkinud, soovitame tõsta ahju töötemperatuuri minimaalselt 20 °C  peale, mis eemaldab üleliigse niiskuse ruumist.

Milliseid ettevalmistusi tuleb teha, et uus ahi kasutusele võtta?

Infrapunaahi ei vaja mitte mingisuguseid erilisi ettevalmistusi. Valage kütus paaki ja soovituslik on esmakordselt käivitada õues või hästiventileeritud ruumis. Uuel ahjul võib erituda toomisjääkidest tekkida võivat lõhna, näiteks pulbervärvi soojenemisest tekkivat lõhna vms.

 

 

Edasi