Kas kuumus levib ka suurtes ruumides?

Jah, levib. Infrapunasoojus levib ka väga pikkades vahemaades. Selle levikuks pole vaja ventilaatorit – infrapunasoojus soojendab materjale st. seinu, põrandaid ja esemeid ruumis.

Miks on infrapunasoojus efektiivsem, kui ventilaatori oma?

Infrapunakiirgus soojendab materjali.  Ventilaatorpuhur soojendab õhku. Kui avada näiteks ruumi aken, väljub sealtkaudu soojendatud õhk ning asendub külma õhuga. Infrapuna kiirgusega soojendatud materjalid aga salvestavad soojust ning jätkavad ruumi soojendamist ka pärast seda, kui ruumis on õhk vahetunud. Ventilaatorküte peab aga otsast alustama, ning tarbib seetõttu palju rohkem energiat. Seetõttu peetaksegi meie pakutavaid soojuskiirgur ahjusid üliefektiivseks ja sääslikuks kütteallikaks ajutistel pindadel.

Kuidas on võimalik, et põletatud diiselkütus ei jäta lõhna?

Kui kütus on põletatud peaaegu lõpuni, ei jäta ta lõhna või kahjulikke jääkaineid. Süsinik-monoksiid moodustub mittetäieliku põlemise tulemusena. Rohkem kui 20 aastase arenduse tulemusena on Weltem tööprotsess lihvitud täiuslikuni.

Miks ma tunnen veidi mingit lõhna, kui masin alustab või lõpetab töötamist?

Kui ahi alustab / lõpetab võib väljalaske torust eralduda veidi kütuselõhna, sest põleti ei suuda protsessi alguses või lõpus kütust täielikult ära põletada. Tekkinud lõhnad ei ole ohtlikud, neid saab vähendada, kasutades biokütust.

Kuidas ma saan olla kindel, et mürgised heitgaasid ei eritu ahjust?

Heitgaaside emissiooni Airrex ja Weltem ahjudel on uuritud ning mõõdetud Soomes, Kymenlaakso Rakendusteaduse Ülikooli (KYAMK) energia-tehnoloogia laboris.

Miks mu ahi kulutab kütust rohkem, kui tootja poolt lubatud?

Weltem WHO-095, WHO-135 ja Airrex AH-300 kulutab tööreźiimis 0,9-1,24 liitrit tunnis. Kütusekulu sõltub soovitavast temperatuuritasemest, ruumi katuse-ja seinaisolatsioonist, akende ja uste arvust ja nende avamise / sulgemise rohkusest, või kas külmi esemeid on toodud ruumi jms. Tööprotsessi alustades tarbib ahi kütust veidi rohkem, sest materjalid ruumis on külmad. Kui need on soojenenud, väheneb kütusekulu oluliselt.

Kas soojuskiirgurahjusid saab käivitada ka sõiduki sigaretisüütajast?

Saab. Vajalik on vähemalt 150W inverteri olemasolu. Seega saate kasutada ahju ka haagistes või haagissuvilates.

Ma olen kasutanud ahju nüüd mõned päevad. Aknaklaasidele on tekkinud veepiisad, kas tõesti tekitab ahi nii palju õhuniiskust?

Infrapunaahi ei erita piisavalt niiskust, et see saaks kondenseeruda aknal. Kui infrapunaahi on kasutusel esimest korda ja enne seda on kasutatud ventilaatorsoojendust, võib tekkida kondents akendele. Sest infrapuna kiirgus hakkab soojendama materjale ruumis, ühtlasi väljutades nendes olevat niiskust, mis võib kondenseeruda aknaklaasidel. Kui kondents on tekkinud, soovitame tõsta ahju töötemperatuuri minimaalselt 20 °C  peale, mis eemaldab üleliigse niiskuse ruumist.

Milliseid ettevalmistusi tuleb teha, et uus ahi kasutusele võtta?

Infrapunaahi ei vaja mitte mingisuguseid erilisi ettevalmistusi. Valage kütus paaki ja soovituslik on esmakordselt käivitada õues või hästiventileeritud ruumis. Uuel ahjul võib erituda toomisjääkidest tekkida võivat lõhna, näiteks pulbervärvi soojenemisest tekkivat lõhna vms.